ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ /06.07.2020/
«Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության և Համաշխարհային Բանկի աջակցությամբ իրականացվող «Համաֆինանսավորվող դրամաշնորհներ»-ի ծրագրի շրջանակում հայտարարում է Նորարարության զարգացման և Մարզային համաֆինանսավորվող դրամաշնորհների հերթական մրցույթը։
Դրամաշնորհային ծրագրի նպատակն է աջակցել Երևանում և մարզերում գործող ընկերություններին՝ զարգացնել իրենց նորարարական և տեխնոլոգիական արտադրանքներն ու լուծումները,  ինչպես նաև ուղղորդել դրանք` ի նպաստ տնտեսության ավանդական ճյուղերի առաջխաղացմանն, ինչպիսիք են՝ զբոսաշրջությունը, գյուղատնտեսությունը, էներգետիկան և այլն։ Ակնկալվում է, որ այս դրամաշնորհային մրցույթին ներկայացված ծրագրերը կնպաստեն նաև համավարակի  տնտեսական հետևանքների հաղթահարմանը, հատկապես՝ առավել խոցելի ոլորտներում։
Դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակում ընտրված մասնակիցները հնարավորություն կստանան աշխատել նաև միջազգային և տեղական մենթորների հետ, որոնց աջակցությամբ կստանան ծրագրերի ներկայացման, ֆինանսներ և ներդրումներ, միջազգային պատվիրատուներ և գործընկերներ ներգրավելու հմտություններ։
Հետևյալ հղումներով կարող եք ներբեռնել Դրամաշնորհային ծրագրի  Գործառնական ձեռնարկը, Հայտաձևը և Բյուջեի ձևանմուշը։
«Համաֆինանսավորվող դրամաշնորհներ»-ի ծրագրին դիմելու համար հայտերն անհրաժեշտ է ներկայացնել [email protected] էլ. փոստի հասցեով՝ մինչև 2020թ-ի օգոստոսի 6-ը, ժ. 23։59 (Երևանի ժամանակով)։

ANNOUNCEMENT /06.07.2020/
Enterprise Incubator Foundation announces the Innovation and Regional Matching Grant competition, in the scope of the "Matching Grants" Program implemented with the assistance of the RA Government, RA Ministry of High-Tech Industry and the World Bank.
The Grant Program aims at assisting companies operating in Yerevan and in the regions to develop their innovative tech products and solutions, as well as to direct them to promote traditional sectors of the economy, such as tourism, agriculture, energy, etc. It is expected that the projects submitted to this grant competition will also help to overcome the economic consequences of the epidemic, especially in the most vulnerable areas.
Participants selected within the framework of the grant program will get an opportunity to work with international and local mentors, with the support of which they will develop skills in project presentation, and attracting finance and investment, international clients and partners.
By the following links you can download the Project Operational Manual, Application and Budget forms.
Applications for the Matching Grants program must be submitted to [email protected] until August 6, 2020, 23:59 (Yerevan time).