Ներդրումային պատրաստվածության ծրագիր կանանց համար
Համաշխարհային բանկի խմբի (ՀԲԽ) անդամ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիան (IFC) Ճապոնիայի կառավարության հետ համագործակցությամբ մեկնարկում է «Ներդրումային պատրաստվածություն կանանց կողմից հիմնադրված ընկերությունների համար» ծրագրի երկրորդ փուլը, որն իրականացվում է «Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամի և «Գրանատուս Վենչուրս» ընկերության կողմից։
Եթե ​​ցանկանում եք կապ հաստատել ներդրողների հետ, սովորել, թե ինչպես բանակցել և ներգրավել ձեր բիզնեսի համար ճիշտ տեսակի ներդրումներ, ստեղծել շուկայավարման ռազմավարություն, ապա շտապեք դիմել «Ներդրումային պատրաստվածություն՝ կանանց կողմից հիմնադրված ընկերությունների համար» ծրագրի երկրորդ փուլին:
Ծրագիրը նպատակ ունի խթանել կանանց պատկանող ընկերությունների ներդրումային պատրաստվածությունն ու գրավչությունը և աջակցել նրանց՝ ինտենսիվ բութքեմփի, անհատական ​​մենթորության և քոուչինգի, առցանց մոդուլների միջոցով, որոնք ուղղված են ներդրումային պատրաստվածության մակարդակի բարձրացմանը, ոլորտի առաջատար փորձագետների հետ կապերի ընդլայնմանն ու և ներդրողներին հանդիպելու հնարավորությունների ստեղծմանը:
Ծրագրին կարող են դիմել․
Կանանց կողմից հիմնված կամ նրանց պատկանող, ինչպես նաև Հիմնական բաժնետերերի ցանկում կին բաժնետեր ունեցող ընկերություններ (թիմեր) և/կամ կին գլխավոր տնօրեն ունեցող ընկերություններ, որոնք՝
• ունեն զարգացման հեռանկարներով բիզնես գործունեություն՝ բարձր տեխնոլոգիաների, ստեղծարարության, արտադրության և զբոսաշրջության ուղղություններում,
• ցանկանում են բարձրացնել իրենց ընկերության ներդրումային գրավչությունը,  ձեռք բերել հմտություններ՝  ներդրումային պրոցեսների վերաբերյալ։
• ցանկանում են ներգրավել ներդրումներ իրենց ընկերության զարգացման և ընդլայնման նպատակով։
Թիմով մասնակցության դեպքում ծրագրի ընթացքում ընկերության գրանցումը պարտադիր է։
«Ներդրումային պատրաստվածության ծրագիրը կանանց կողմից հիմնադրված ընկերությունների համար» ծրագիրն իրականացվում է՝ Համաշխարհային բանկի խմբի (ՀԲԽ) անդամ Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (ՄՖԿ)՝ Ճապոնիայի կառավարության աջակցությամբ, «Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր հիմնադրամի» և «Գրանատուս Վենչուրս» ընկերության միջոցով։
Հիշեցում՝
Ծրագիրը չի տրամադրում ուղիղ դրամական աջակցություն: Ծրագրի մասնակիցները կզարգացնեն իրենց բիզնեսի ներդրումային հնարավորությունները և ձեռք կբերեն ներդրումային գրավչության հմտութուններ։
Ծրագրին կարող եք դիմել՝ լրացնելով հետևյալ առցանց հայտաձևը` մինչև սույն թվականի սեպտեմբերի 9-ը, ժամը 23:59։
Հավելյալ հարցերի կամ այլ մանրամասների համար կարող եք դիմել մեզ՝ [email protected] էլ․ հասցեով կամ 011219797 հեռախոսահամարով։

The International Finance Corporation (IFC) in partnership with the Government of Japan is launching the second round of “Investment readiness program for women-owned firms” implemented through “Enterprise Incubator Foundation and “Granatus Ventures” company.
If you’re looking to connect with investors, learn how to negotiate and attract the right type of investment for your business, create a go-to-market strategy, hurry up to apply to the second round of "Investment readiness program for women-owned firms.
The program aims to boost the investment readiness and attractiveness for women owned companies and to support them through an intensive bootcamp, individual mentoring and coaching, online modules aimed at raising the level of investment readiness, connecting with leading industry experts and meet investors.
Women founded and owned companies (teams) as well as companies (teams) with females as majority shareholders and/or CEOs, which:
• have a business with long term development prospects in high-tech, creative industries, manufacturing and tourism sectors,
• would like to increase the investment attractiveness of their company, learn about the investment process and create an investment worthy pitch-deck,
• would like to attract investments for the development and expansion of their companies.
If the applicant is a team, company registration is mandatory during the program.
The Investment readiness program for women-owned firms” program is part of IFC’s Armenia Women Entrepreneurship Project implemented in partnership with the Government of Japan through “Enterprise Incubator Foundation” and “Granatus Ventures” company.
Reminder:
The program does not provide direct financial support. The participants of the program will develop the investment opportunities of their business and will acquire skills of investment attractiveness.
Interested parties can apply before September 9 23:59, 2022․
In case of further inquiries or questions, you can send an email to [email protected] or call 011219797.