Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնում անցկացվում է ամառային դպրոց
Գյումրի քաղաքի ավագ դպրոցի 43 աշակերտ ներկայումս մասնակցում է ամառային դպրոցի, որը կազմակերպել է Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր հիմնադրամը՝ «Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոն»-ի շրջանակում: Ամառային դպրոցի ծրագրում ներառված են անգլերենի, ցանցային և ծրագրավորման հիմունքների դասընթացներ: Ամառային դպրոցը մեկնարկել է հունիսին և տևելու է մինչ օգոստոս ամսվա վերջ:
«Արդեն մոտ երկու ամիս է, ինչ հաճախում եմ Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնի ամառային դպրոցի դասընթացներին: Ամառային արձակուրդներս ավելի արդյունավետ անցկացնելու նպատակով որոշեցի դիմել դասընթացներին և փորձել ուժերս այս ոլորտում: Հիմա կարող եմ վստահորեն ասել, որ, շնորհիվ Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոնի և նրա հմուտ դասախոսական կազմի, որեշեցի շարունակել կրթությունս այս ոլորտում և հասնել նորանոր հաջողությունների»,- նշում է մասնակից Նարինե Խաչատրյանը:
«Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոն» ծրագիրն իրականացվում է Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր հիմնադրամի, ՀՀ կառավարության և Համաշխարհային բանկի կողմից: Կենտրոնի գործունեության հիմնական ուղղությունները միտված են տեխնիկական և գործարար հմտությունների զարգացմանը, տեխնոլոգիական ձեռներեցության խթանմանը, տեղեկատվական և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում նորարար գիտահետազոտական աշխատանքների առևտրայնացմանը, նոր տեխնոլոգիական ընկերությունների ձևավորմանը:

Summer School at Gyumri Technology Center
Forty three high school students from Gyumri are currently enrolled in a Summer School organized by the Enterprise Incubator Foundation within the framework of  Gyumri Technological Center. Summer School curriculum includes courses in English, foundations of network and software programming. The Summer School started in June and will run throughout the end of August.
“it has been almost two months that I am attending the courses of the Gyumri Technological Center Summer School. To make my summer vacation more meaningful, I decided to apply for this summer school and test my skills in this area. I can say with full confidence that thanks to the Gyumri Technological Center and its experienced trainers I have decided to continue my education in this direction and have further achievements there,” says Narine Khachatryan, school participant.
Gyumri Technological Center project is implemented by the Enterprise Incubator Foundation, the RA Government and the World Bank. The Center works to improve technical and business skills, promote technological entrepreneurship, commercialization of innovative research in ICT, formation of new technology companies.