ՆՈՐԱՐԱՐՈՒԹՅԱՆ ԶԱՐԳԱՑՄԱՆ ԴՐԱՄԱՇՆՈՐՀՆԵՐԻ ՄՐՑՈՒՅԹ
ՀԱՄԱՖԻՆԱՆՍԱՎՈՐՎՈՂ ԴՐԱՄԱՇՆՈՐՀՆԵՐԻ ՄՐՑՈՒՅԹ
ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարարությունը և Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը Համաշխարհային բանկի «Էլ-հասարակության և մրցունակության համար նորարարության զարգացման» ծրագիրը շրջանակում հայտարարում են Նորարարության զարգացման համաֆինանսավորվող դրամաշնորհների մրցույթ: Մրցույթի  նպատակն է աջակցել ՏՀՏ և բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտներում գործող ընկերություններին՝ մշակել նոր ապրանքներ և ծառայություններ, ինչպես նաև ներդնել ՏՀՏ և բարձր տեխնոլոգիաները  տարբեր գործընթացների ադապտացման, բարելավման և/կամ զարգացման համար:
Դրամաշնորհային գումարը յուրաքանչյուր նախաձեռնության համար կազմում է նվազագույնը 10,000 ԱՄՆ դոլար  և առավելագույնը՝ 50,000 ԱՄՆ դոլար։ Դրամաշնորհը տրամադրում է հայտատուի (նորաստեղծ ընկերություն, ՓՄՁ) կողմից հաշվարկված ծախսերի առավելագույնը 50%-ի չափով ֆինանսավորում։ Ներկայացվող ծրագրի առավելագույն տևողությունը 1 տարի է:
Մասնակցության հայտերը պետք է էլեկտրոնային եղանակով ներկայացնել ՁԻՀ`[email protected] էլ. փոստով մինչև 2014թ. հունվարի 27-ը:  Վերջնաժամկետից հետո ներկայացված հայտերը կդիտարկվեն հաջորդ փուլում։
Հետաքրքրված հայտատուների համար 2013թ. դեկտեմբերի 25-ին Հայ-հնդկական ՏՀՏ Գերազանցության Կենտրոնում, ժամը 17:00-ին կկազմակերպվի «Կողմնորոշիչ սեմինար»՝ հայտերի կազմման և ներկայացման գործընթացը ներկայացնելու և բարձրացված հարցերին պատասխանելու համար:
Մրցույթի Գործառնական ձեռնարկը՝ ներառյալ հայտերի ներկայացման կարգը և Դիմումի ձևը կարող եք գտնել այստեղ:
Հարցերի դեպքում, համապատասխան նամակ ուղարկեք [email protected] հասցեով կամ զանգահարեք +37410 219797 հեռախոսահամարով: