«Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը (ՁԻՀ) փնտրում է Ինժեներական քաղաքի Գործառնական հարցերի պատասխանատու:
Ռազմավարական օգնական և ծրագրերի համակարգող
«Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը (ՁԻՀ) փնտրում է բարձր մոտիվացիայով և հմուտ անհատի՝ որպես Տնօրենի ռազմավարական օգնական և ծրագրերի համակարգող մեր դինամիկ թիմին միանալու նպատակով։
Հետազոտական աշխատանքների ֆինանսավորման ծրագիր 2020
Հայաստանի Հանրապետության բուհերի ու հետազոտական ինստիտուտների հետազոտական թիմերը հրավիրվում են ներկայացնելու իրենց առաջարկները Հետազոտական աշխատանքների ֆինանսավորման (Faculty Research Funding) ծրագրին, որն իրականցվում է Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի կողմից՝ PMI Science-ի աջակցությամբ։ Ծրագրի հիմնական նպատակն է տրամադրել ֆինանսավորում և համակարգված օժանդակություն տարբեր հետազոտական թիմերին՝ ինստիտուցիոնալ հարաբերություններ հաստատելով հետազոտական ինստիտուտների և բուհերի հետ։ 2018 թվականից 15 հետազոտական ինստիտուտների և համալսարանների 29 հետազոտական թիմեր արդեն օգտվել են ծրագրից՝ գրանցելով էական առաջընթաց իրենց հետազոտություններում։
Հետազոտական աշխատանքների ֆինանսավորման ծրագիրը թիրախավորում է հետազոտական և գիտական նախագծերի հայտեր այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են՝  Մաթեմատիկական մոդելավորում, Սիմուլյացիայի մոդելավորում, Տեխնոլոգիական օժանդակությամբ համակարգերի և փորձարկումերի նախագծում, Ջերմային ու ջերմահաղորդիչ տեխնոլոգիաներ, Արդյունաբերական և համակարգային ինժեներիա, Էլեկտրոնային ինժեներիա, Նախատիպավորում, Նյութագիտություն, Վերլուծական քիմիա, Օրգանական նյութեր (բիոպլաստիկ, բիոկերամիկա, բիոպոլիմերներ), Աերոզոլային գիտություն, Թունաբանություն, Կիրառական ու փորձարարական ֆիզիկա, Կիրառական մաթեմատիկա, Մեքենայական ուսուցում, Արհեստական բանականություն։
Առաջնահերթությունը կտրվի այն հետազոտական հայտերին, որոնք թիրախավորում են հատկապես Հավելված 1-ում նշված ուղղությունները։
Ո՞վ կարող է դիմել
• Լինել ՀՀ-ում գործող հետազոտական ինստիտուտներից կամ համալսարաններից որևէ մեկը ներկայացնող հետազոտական թիմ (2-6 անդամներով)։  Առաջնահերթությունը կտրվի այն թիմերին, որոնցում ընդգրկված են երիտասարդ հետազոտողներ։
• Ներկայացնել հետազոտական ծրագիր, որը համապատասխանում է սույն Ծրագրի շրջանակին։
Նախընտրական փուլը հաղթահարած թիմերը կհրավիրվեն հարցազրույցի՝ իրենց առաջարկը ներկայացնելու նպատակով։
Ծրագրի շրջանակում ընտրված մինչև 8 հետազոտական թիմերը կստանան ֆինանսավորում շուրջ  4.8 միլիոն ՀՀ դրամի չափով (ներառյալ բոլոր հարկերը և այլ պարտադիր վճարները) իրենց հետազոտական ծրագրերի համար՝ մինչև 3 ամիս տևողությամբ։
Թիմերը նաև հնարավորություն կստանան մասնակցելու համայնքային բացառիկ միջոցառումների և համագործակցելու ոլորտում փորձառու մասնագետների ու մենթորների հետ։
Հետաքրքրված թիմերը պետք է լրացնեն Առցանց հայտադիմումը՝ կցելով հետևյալ փաստաթղթերը.
• Թիմի բոլոր անդամների ինքնակենսագրությունները (CV)
• Աջակցության և հետազոտական սարքավորումների առկայության հաստատում ինստիտուտի (-ների) կողմից
• Հետազոտական նախագծի առաջարկը՝ Հավելված 2-ում նշված կառուցվածքի համապատասխան:
Բոլոր փաստաթղթերը պետք է ներկայացվեն անգլերեն։
Հայտերի ներկայացման վերջնաժամկետն է 2020 թ. սեպտեմբերի 25-ը, ժ. 23։59  (Երևանի ժամանակով)։
Նշում՝ Տեղեկացնում ենք, որ հայտադիմումը լրացնելու համար անհրաժեշտ է ունենալ Google հաշիվ:
Խնդրում ենք դիմելուց առաջ ծանոթանալ Անձնական տվյալների հավաքագրման վերաբերյալ սույն ծանուցմանը։
Հեռ. +374 11 219797; էլ. փոստ՝ [email protected]
Կապ | Մեր մասին | Ծրագրեր | Ծառայություններ | Նորություններ | Հետազոտություններ | ՈՒղեցույցեր | R&D Էկոհամակարգ | ԲԼՈԳ

Faculty Research Funding Program 2020
Research teams from universities and research institutes of the Republic of Armenia are invited to submit proposals for the Faculty Research Funding Program implemented by Enterprise Incubator Foundation (EIF) with support of PMI Science. The main goal of the Program is to provide funding and systemic support to various research teams by building institutional relationships with research institutions and universities. Since 2018, 29 research teams from 15 research institutions and universities have already been able to benefit from the program and demonstrate immense progress in the research.
Faculty Research Funding Program targets research and scientific project proposals in the areas such as։ Mathematical modeling, Simulation modelling, Technology aided design of systems and experiments, Heating and heat transfer technologies, Industrial and Systems Engineering, Electronic Engineering, Prototyping, Material Science, Analytical chemistry, Biomaterials (bioplastic, bio-ceramic, biopolymers), Aerosol Science, Toxicology, Applied and Experimental Physics, Applied mathematics, Machine learning, AI.
The priority will be given to research proposals specifically targeting the directions outlined in Annex 1.
The applicants must satisfy the following requirements:
• Be a research team (2-6 members) representing a research institution or university in Armenia. Priority will be given to the teams, which engage young researchers.
The shortlisted teams will be invited to an interview to present their proposals.
In the frame of the program up to 8 selected research teams will receive funding of around 4.8 mln AMD (including all taxes and other mandatory payments) for their research projects with the duration of up to 3 months.
Additionally, teams will get an opportunity to participate in the exclusive community activities, as well as closely work with mentors and experts in the field.
Interested research teams should fill in the Online Application Form and attach the following documents: