SoloLearn ընկերությունը ստացել է 100.000 ԱՄՆ դոլարի ներդրում
Սեպտեմբերի 26-ին Նյու Յորքում կայացած ArmTech-2014 համաժողովի շրջանակներում Հայաստանում առաջին վենչուրային ընկերությունը` «Գրանատուս Վենչուրսը», պայմանագիր է ստորագրել SoloLearn ընկերության հետ՝ համաձայն որի  ընկերությունը կստանա 100,000 ԱՄՆ դոլարի ֆինանսավորում և ակսելերացիոն աջակցություն Գրանատուս Վենչուրսի կողմից:
2013թ.-ի հունիսին ստեղծված SoloLearn (Սոլոլրն) հայ-ամերիկյան ընկերությունը հանդիսանում է բջջային կրթական հարթակ, որն արդեն տրամադրում է 14 ինտերակտիվ և խաղային հավելված` ծրագրավորման, բիզնեսի և լուսանկարչության ուսուցման ուղղություններով: Ավելի քան 350,000 օգտատերեր այսօր արդեն սեփական փորձի վրա վայելում են SoloLearn-ի միջոցով գիտելիքներ ձեռք բերելու հաճույքը:
«SoloLearn-ը նպատակաուղղված է ուսումնառության գործընթացն առավել հասանելի, մատչելի և հաճելի դարձնելուն», - ասաց SoloLearn ընկերության համահիմնադիր Դավիթ Քոչարյանը: Տրամադրվող ֆինանսավորումը կուղղվի հարթակի կատարելագործմանն ու նոր օգտատերերի ներգրավմանը:
ԱրմԹեք համաժողովի կազմակերպիչներն էին ՀՀ Կառավարությունը, Համաշխարհային բանկը և Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը, հովանավորներն էին Քրոնիմետը, Դ-Լինկ ընկերությունը և Հայ Օգնության ֆոնդը, գործընկերները՝ Մենթոր Գրաֆիկս և ՓիքսԱրթ կազմակերպությունները, աջակիցները՝ Զարգացման հայկական գործակալությունը, Հայաստան հիմնադրամ ԱՄՆ, Վիասֆեր տեխնոպարկ, Ագնիան, Դիջիթըլ Փոմըգրանեթ և Ֆայնբերգ ընկերությունները:

The first Armenian venture fund Granatus Ventures will provide SoloLearn Armenia/US-based mobile learning platform with $100,000 funding. They have signed a new agreement on mutual understanding at ArmTech Congress 2014 in New York. Granatus has also secured the right for additional investment of US$500,000 in the subsequent round.
Established in June 2013, SoloLearn, Inc. is an Armenia/US-based mobile learning platform that provides interactive and game-style learning experiences in 14 different disciplines/topics, including programming, photography and business skills. More than 350,000 users enjoy SoloLearn’s fun and engaging learning experience.
“SoloLearn is about making education more accessible, affordable and fun”, said Davit Kocharyan, co-founder of SoloLearn. SoloLearn plans to use the funding for product development and marketing to expand its user base.
“SoloLearn is a powerful creative tool that is transforming the way we teach and learn,” said Manuk Hergnyan, Managing Partner of Granatus Ventures. “We are excited to be a part of SoloLearn’s next phase of growth”.
ArmTech congress was organized by the RA Government, the World Bank and the Enterprise Incubator Foundation and sponsored by Cronimet, D-Link and Armenian Relief Fund. Congress partners included Mentor Graphics and PicsArt and it was supported by Armenian Development Agency, Armenia Fund USA, ViaSphere Technopark, Agnian, Digital Pomegranate and Fainberg.