ISTC դասընթացների կազմակերպման խորհրդատվական ընկերության մրցույթ
Նորարարարական լուծումների և տեխնոլոգիաների կենտրոնի համար դասընթացների կազմակերպման խորհրդատվական ընկերության ընտրության մրցույթ
ՀՀ ֆինանսների նախարարության «Արտասահմանյան ֆինանսական ծրագրերի կառավարման կենտրոն» պետական հիմնարկը հայտնում է, որ Համաշխարհային բանկի «Էլ. հասարակության և մրցունակության համար նորարարության» վարկային ծրագրի շրջանակում «IBM Նորարարարական լուծումների և տեխնոլոգիաների կենտրոնի համար դասընթացների կազմակերպում» /ISTC/ առաջադրանքը իրականացնելու նպատակով հայտարարվում է խորհրդատվական ընկերության ընտրության մրցույթ:
Այս առաջադրանքի նպատակն է աջակցել ISTC կենտրոնի աշխատակազմին կենտրոնի ծրագրերի ներքո դասընթացների իրականացման հարցում։
Խորհրդատուն աջակցություն կտրամադրի հետևյալ ուղղություններով.
• Պատրաստել ISTC կենտրոնի դասընթացների տարեկան ծրագիր՝ որոշված գերակայությունների հիման վրա,
• Իրականացնել դասընթացների ծրագրի եռամսյակային մոնիտորինգ՝ անհրաժեշտության դեպքում փոփոխություններ կատարելու նպատակով,
• Մշակել և իրականացնել առաջխաղացման/իրազեկման աշխատանքներ, պատրաստել և տարածել հայտարարություններ,  հավաքագրել մասնակցության դիմումներ և կազմել դասընթացների մասնակիցների խմբեր,
• Հավաքագրել ու վարձել դասախոսներ ISTC կենտրոնում կազմակերպվող դասընթացների անցկացման համար,
• Համապատասխանել/փոփոխել ուսումնական ծրագրերը, նյութերը և ուսանողների գնահատման մոդելները ՝ ընտրված դասախոսների հետ համատեղ,
• Որոշել դասընթացների անցկացման վայրը, համակարգել և մշտադիտարկել դասըթացների իրականացման ողջ գործընթացը,
• Մշակել դասընթացների գնահատման մեթոդաբանություն, ներառյալ գնահատման թերթիկները, վերլուծել հավաքագրված տվյալները և, անհրաժեշտության դեպքում, ներկայացնել բարելավման/փոփոխման առաջարկություններ,
• Մշակել և լրացնել դասընթացների մասնակիների շտեմարանները
• Արդյունավետ հաղորդակցություն պահպանել Ծրագրի հիմնական մասնակիցների և գործընկերների հետ,
• Ակտիվ կերպով համագործակցել այլ ուսումնական նախաձեռնությունների հետ
• 2000 դասաժամ ընդհանուր տևողությամբ դասընթացների կազմակերպում հետևյալ ուղղություններով՝ Հիմնական ծրագրավորման կուրսի և IBM կուրսի մեջ մտնող դասընթացներ:
Ծառայությունները նախատեսվում է իրականացնել 2015թ. մայիսից` 12 ամսվա ընթացքում:
Խորհրդատուն պետք է բավարարի հետևյալ որակավորման չափանիշներին`
• Իրավաբանորեն գրանցված ընկերություն
• Ուսումնական ծրագրերի և բովանդակության մշակման/իրականացման և դասընթացների արդյունավետության գնահատման առնվազն 3 տարվա փորձ /ցանկալի է ՏՀՏ ոլորտում/
• Դասընթացների կազմակերպման ինստիտուցիոնալ և մարդկային կարողություններ:
Վերը շարադրված պահանջներին համապատասխանող խորհրդատվական ընկերությունները կարող են մինչև 2015թ. մարտի 27-ը ներառյալ ներկայացնել հետաքրքրվածության հայտեր անհրաժեշտ տեղեկություններով (ընկերության վերաբերյալ համառոտ տեղեկատվություն` ընդհանուր աշխատանքային փորձի, այդ թվում վերջին տարիներին նմանատիպ հանձնարարականների իրականացման փորձի, վերը նշված պահանջներին բավարարող անձնակազմի առկայության վերաբերյալ, աշխատակազմի կենսագրական թերթիկները և այլն) ստորև նշված հասցեով:
«Արտասահմանյան ֆինանսական ծրագրերի կառավարման կենտրոն» պետական հիմնարկի գործադիր տնօրեն` Էդգար Ավետյանին

Selection of a consulting company to implement the assignment of Trainings
Selection of a consulting company to implement the assignment of Trainings for IBM Innovative Solutions and Technologies Center
Foreign Financing Projects Management Center (FFPMC) of the Ministry of Finance of Republic of Armenia announces a tender for a consulting company (the Consultant) to implement the assignment of Organization of Training Programs for the Innovative Solutions and Technologies Center (ISTC) in the scope of World Bank’s “E-Society and Innovation for Competitiveness (EIC) Project”.
The objective of this assignment is to assist the ISTC staff in implementation of trainings programs in the scope of the activities of the Center.
Within the scope of the assignment, the Consultant will provide assistance in the following directions:
• Preparation of Annual Training Plan for ISTC based on identified priorities
• Quarterly monitoring of Annual Training Plan to include revisions if necessary
• Design and implementation of promotional activities, preparation and placement of announcements, collection of applications and formation of groups of training participants
• Identification of trainers’ pool, selection and contracting of trainers to condict training programs at ISTC
• Customization of trainings curricula, learning materials and students’ evaluation models in cooperation with selected trainers
• Identification of trainings’ venue, on-going coordination and monitoring of the entire process training implementation
• Design of trainings evaluation framework, including participants’ feedback forms, analysis of data collected and development of respective recommendations on improvements/changes required
• Design and maintenance of training participants’ database
• Maintain effective communication with the project key stakeholders and partners
• Actively cooperate with other educational initiatives
• Implementation of courses totaling 2000 hours in the areas covering Basic programming and IBM courses.
It is envisaged to start the assignment in May, 2015, to be implemented in 12 months.
The consultant is expected to meet the following qualification requirements:
• Legally registered company
• At least 3 years of experience in  design and delivery of training courses, content creation and evaluating training effectiveness (preferably for ICT field)
• Institutional and human capacities for organizing trainings.
Interested consultants meeting the above requirements should submit an expression of interest with necessary information (general information on the company including practical experience particularly in recent years and with similar type of assignments, information on availability of staff that meets the above-mentioned requirements, the staff CVs, etc.) by 27 March, 2015, by the address below (applications may be also submitted electronically):