Մրցույթ՝ համակարգչային սարքավորումների մատակարարման համար
Հայտերի ներկայացման սույն հրավերը ներկայացվում է ի լրումն սույն ծրագրի Գնումների գլխավոր ծանուցմանը (ԳԳԾ), որը UNDB online ինտերնետային կայքում զետեղվել է 2010թ-ի հոկտեմբերի 13-ին:
Հայաստանի Հանրապետությունը «Վերակառուցման և զարգացման միջազգային բանկից» (ՎԶՄԲ) վարկ է ստացել` «էլեկտրոնային հասարակության և մրցունակության համար նորարարության ծրագրի» ծախսերի ֆինանսավորման համար, և վերջինս նպատակ ունի է այս վարկի միջոցների մի մասն օգտագործել Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնի /ՎՏԿ/ և Նորարարական լուծումների և տեխնոլոգիաների կենտրոնի /ՆԼՏԿ/ համար համակարգչային սարքավորումների մատակարարման թիվ ICB No: EIC-2.5.1-G-2a-ի Հայտերի ներկայացման հրավերի համատեքստում` համաձայնագրի շրջանակներում վճարումների կատարման համար:
«Ձեռնարկությունների Ինկուբատոր Հիմնադրամը» /ՁԻՀ/ և ՀՀ ֆինանսների նախարարության «Արտասահմանյան ֆինանսական ծրագրերի կառավարման կենտրոն» ՊՀ-ն /ԱՖԾԿԿ/ այժմ հրավիրում են պահանջներին համապատասխանող հայտատուներին ներկայացնել կնքված հայտեր Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոնի /ՎՏԿ/ և Նորարարական լուծումների և տեխնոլոգիաների կենտրոնի /ՆԼՏԿ/ համար համակարգչային սարքավորումների մատակարարման թիվ ICB No: EIC-2.5.1-G-2a մրցույթին մասնակցելու նպատակով:
Մրցույթը կանցկացվի 2004թ-ի մայիսին հրապարակված և 2006թ-ի հոկտեմբերին և 2010թ-ի մայիսին վերանայված «ՎԶՄԲ փոխառությունների և ՄԶԸ վարկերի շրջանակներում գնումների համար» ՀԲ ուղեցույցներով սահմանված Միջազգային մրցակցային մրցույթի (ՄՄՄ) ընթացակարգերի համաձայն: Հայտ կարող են ներկայացնել Ուղեցույցների շրջանակներում սահմանված թույլատրելի երկրներից բոլոր հայտատուները:
Հետաքրքրված համապատասխանող Հայտատուները կարող են հետագա տեղեկություններ ձեռք բերել ՀՀ ֆինանսների նախարարության «Արտասահմանյան ֆինանսական ծրագրերի կառավարման կենտրոն» ՊՀ-ից և ուսումնասիրել մրցութային փաստաթղթերը ստորև նշված հասցեում տեղական ժամանակով 9:00-ից մինչև 18:00:
Որակավորման պահանջները ներառում են.
Հայտատուն պետք է ներկայացնի փաստաթղթային հավաստում առ այն, որ վերջինս բավարարում է հետևյալ ֆինանսական պահանջներին՝
• Վերջին երեք տարիների /2012-2014թթ/ նվազագույն միջին տարեկան շրջանառությունը պետք է կազմի 600,000 ԱՄՆ դոլարին համարժեք գումար,
• Հայտատուն պետք է ներկայացնի վերջին երեք տարիների /2012-2014թթ/ համար հաշվետվություններ ֆինանսական վիճակի վերաբերյալ, ինչպիսիք են շահութահարկի կամ ԱԱՀ-ի հաշվարկի հաշվետվությունները:
Հայտատուն պետք է փաստաթղթային փաստարկ ներկայացնի` ցույց տալու համար, որ վերջինս համապատասխանում է փորձառության հետևյալ պահանջին/ներին՝
• Նմանատիպ ապրանքների մատակարարման և/կամ արտադրման նվազագույնը 3 տարվա փորձ:
• Վերջին 3 տարիների ընթացքում առնվազն մեկ նմանատիպ ապրանքների մատակարարման հայտի արժեքից ոչ պակաս գումարի պայմանագրի հաջողությամբ իրականացում` ներկայացնելով պայմանագրի և ատակարարված ապրանքների Ընդունման ակտի պատճենները:
• Օտարերկրյա Մասնակցին, որը գործունեություն չի ծավալում Գնորդի երկրում, պայմանագիրը շնորհելու դեպքում նրան այդ երկրում պետք է ներկայացնի իր  Գործակալը, որը իրազոր կլինի մատակարարումից հետո իրականացնել Մատակարարի երաշխիքային սպասարկման պարտավորությունները /Սա պայմանագրի շնորհման պայման է/:
Համատեղ ձեռնարկությամբ հանդես գալու դեպքում, ՀՁ-ի յուրաքանչյուր գործընկերը պետք է բավարարի Ֆինանսական կարողությունների, փորձառության և տեխնիկական կարողությունների պահանջներին:
(գ) Հայտատուն պետք է փաստաթղթային փաստարկ ներկայացնի` ցույց տալու համար, որ վերջինիս առաջարկած ապրանքները բավարարում են  հետեւյալ պահանջին՝
Սույն Պայմանագրի շրջանակում մատակարարվող ապրանքները, բացառությամբ Տեխնիկական մասնագրերի 4,5,6,7,22,23,38,39,40 և 41 կետերի, պետք է ունենան ISO 9001:2008 կամ համարժեք սերտիֆիկատ:
Լրացուցիչ մանրամասները ներկայացված են մրցութային փաթեթում:
Հետաքրքրված հայտատուները կարող են ձեռք բերել անգլերեն  լեզվով մրցութային փաստաթղթերի ամբողջական փաթեթը ստորեւ ներկայացվող հասցեով գրավոր դիմում ներկայացնելով և 50 ԱՄՆ դոլար օտարերկրյա մասնակիցների դեպքում և 20,000 ՀՀ դրամ տեղական մասնակիցների դեպքում չփոխհատուցվող գումար վճարելով: Վճարման մեթոդը կլինի նշված գումարի փոխանցումը ԱՖԾԿԿ-ի` ստորև ներկայացվող հաշվեհամարին: Մրցութային փաստաթղթերի տպագիր տարբերակը կփոխանցվի Հայտատուի ներկայացուցչին: Հայտատուների հարմարության համար, վերջիններիս խնդրանքով Մրցութային փաստաթղթերի ոչ պաշտոնական էլեկտրոնային տարբերակը կուղարկվի էլ. փոստով: Տպագիր և էլեկտրոնային տարբերակների միջև անհամապատասխանության դեպքում կգերակայի տպագիր տարբերակը:
Արտասահմանից վճարման համար.
Միջնորդ բանկ` JPMorgan Chase Bank, N.A., New York, NY USA
SWIFT BIC: CHAS US 33
Հաշիվ` 001 1 010782
Ստացողի բանկ` ՀՀ Կենտրոնական բանկ, Երևան, ՀՀ
SWIFT BIC: CBRA AM 22
Ստացող` ՀՀ Ֆինանսների նախարարության ԱՖԾԿԿ ՊՀ
Հաշիվ` 900000900564
Տեղական վճարումների համար.
Ստացող՝ ՀՀ Ֆինանսների նախարարության ԱՖԾԿԿ ՊՀ
ՀՎՀՀ`180255188
Ստացողի բանկը՝ ՀՀ Ֆինանսների Նախարարության Կենտրոնական գանձապետարան
Հաշիվ: 900000900564 (ՀՀ դրամ)
Հայտերը պետք է ներկայացվեն ստորև նշված հասցեով, մինչև 2016թ. մարտի 1-ը, ժ. 15:00 (տեղական ժամանակ): Հայտերը չի թույլատրվում ներկայացնել էլեկտրոնային տարբերակով: Ուշացված հայտերը կմերժվեն: Հայտերը կբացվեն հայտատուի ներկայացուցիչների ներկայությամբ` 2016թ. մարտի 1-ին ժ.15:00 (տեղական ժամանակ): Բոլոր հայտերը պետք է ապահովված լինեն Հայտի երաշխիքով:  Հայտի երաշխիքի գումարը պետք է կազմի 12,000 ԱՄՆ դոլար կամ դրան համարժեք ազատ փոխարկելի այլ արժույթով գումար:

Supply of Computer Equipment for VTC and ISTC
This Invitation for Bids (IFB) follows the General Procurement Notice (GPN) for this project that appeared in UNDB online on October 13, 2010.
The Republic of Armenia has received a loan from the International Bank for Reconstruction and Development toward the cost of E-Society and Innovation for Competitiveness Project, and it intends to apply part of the proceeds of this loan to payments under the agreement resulting from this IFB: Supply of Computer Equipment for Vanadzor Technological Center (VTC) and Innovative Solutions and Technologies Center (ISTC), ICB No: EIC-2.5.1-G-2a.
The Enterprise Incubator Foundation /EIF/ and Foreign Financing Projects Management Center of the Ministry of Finance of the RoA /FFPMC/ now invites sealed bids from eligible and qualified bidders for Supply of Computer Equipment for Vanadzor Technological Center (VTC) and Innovative Solutions and Technologies Center (ISTC), ICB No:EIC-2.5.1-G-2a.
Bidding will be conducted through the International Competitive Bidding (ICB) procedures specified in the World Bank’s Guidelines: Procurement under IBRD Loans and IDA Credits (edition of May 2004 and revised in October 2006 and in May 2010), and is open to all bidders from Eligible Source Countries as defined in the Guidelines.
Interested eligible bidders may obtain further information from Foreign Financing Projects Management Center of the Ministry of Finance of the RoA /FFPMC/  and inspect the Bidding Documents at the address given below from 09.00 to 18.00 of local time.
Qualifications requirements include:
• The minimum required average annual turnover for the last three years (2012-2014) shall be USD 600,000;
• The Bidder shall submit the reports on the financial standing of the Bidder, such as profit and loss statements or VAT calculation statements, for the last three years (2012-2014).
• Min 3 years’ experience in supplying and/ or manufacturing of similar good;
• Min 1 successfully implemented similar contract in the amount of not less than value of the bid in the last 3 years specifying the purchaser, contract price and supplied goods. / Please submit a copy of the contract and Certificate of Acceptance of goods/.
• Foreign Bidder, who is not doing business in Armenia, should be represented by a local agent, who will carry out after-sales, i.e. Supplier’s warranty obligations (It is contract award requirement).
The Goods supplied under this contract shall have ISO 9001:2008 certificates or equivalent except items 4, 5, 6, 7, 22, 23, 38, 39, 40, 41 of the Technical Specifications.
A complete set of Bidding Documents in English may be purchased by interested bidders on the submission of a written Application to the address below and upon payment of a non refundable fee 50 USD for foreign Bidders and AMD 20,000 for local Bidders. The method of payment will be a transfer of the indicated amount to the FFPMC account number specified below. The hard copy of the Bidding Documents will be handed over to the Bidder’s representative. For the convenience of Bidders an unofficial electronic copy of Bidding Documents will be sent by e-mail upon request. If there is a discrepancy between hard copy and electronic, hard copy will prevail.
For payments from abroad:
Intermediary bank: JPMorgan Chase Bank, N.A., New York, NY USA
SWIFT BIC: CHAS US 33
Account: 001 1 010782
Beneficiary’s bank: Central Bank of Armenia, Yerevan, RoA
SWIFT BIC: CBRA AM 22
Beneficiary: Ministry of Finance of RoA, Foreign Financial Project Management Centre
Account: 900000900564
For local payments:
Beneficiary ՝ FFPMC of the MoF of RoA
Tax code: 180255188
Beneficiary’s bank ՝ Central Treasury of the MoF of RoA
Account: 900000900564 (AMD)
Bids must be delivered to the address below at or before March 1, 2016, 15:00 (local time). Electronic bidding will not be permitted. Late bids will be rejected.  Bids will be opened in the presence of the bidders’ representatives who choose to attend in person at the address below at 15:00 (local time) on March 1, 2016.
All bids must be accompanied by a Bid Security in amount equal to USD 12,000 or an equivalent amount in freely convertible currency.