Մարզային համաֆինանսավորվող դրամաշնորհներ
«Ձեռնարկությունների ինկուբատոր» հիմնադրամը՝ Հայաստանի Հանրապետության կառավարության, ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության և Համաշխարհային Բանկի աջակցությամբ իրականացվող «Համաֆինանսավորվող դրամաշնորհներ»-ի ծրագրի շրջանակում հայտարարում է Մարզային համաֆինանսավորվող դրամաշնորհների մրցույթ։
Դրամաշնորհային ծրագրի նպատակն է աջակցել մարզերում (Երևանից առնվազն 50 կմ հեռավորությամբ) գործող Տեղեկատվական և Բարձր տեխնոլոգիաների ընկերություններին և թիմերին՝ զարգացնել իրենց նորարարական արտադրանքն ու լուծումները,  ինչպես նաև ուղղորդել դրանք` ի նպաստ տնտեսության ավանդական ճյուղերի առաջխաղացման։
Դրամաշնորհային ծրագրի շրջանակում ընտրված մասնակիցները հնարավորություն կունենան աշխատելու նաև փորձառու մենթորների հետ, որոնց աջակցությամբ կստանան ծրագրերի ներկայացման, ֆինանսներ և ներդրումներ, միջազգային պատվիրատուներ և գործընկերներ ներգրավելու հմտություններ։
Ծրագրով տրամադրվող համաֆինանսավորման գումարը սույն հայտարարության շրջանակում իրականացվող Մարզային համաֆինանսավորվող դրամաշնորհների մրցույթի համար չպետք է գերազանցի  7.800.000 ՀՀ դրամ։
Ընդ որում՝ դրամաշնորհը կտրամադրվի ծրագրի ներկայացված բյուջեի 85%-ի չափով, իսկ մնացած 15%-ը պետք է կազմի ընկերության կողմից տրամադրվող համաֆինանսավորումը
Սույն հայտարարության շրջանակում իրականացվող մրցույթի ներքո Դրամաշնորհային ծրագրերի տևողությունը 6 ամիս է:
Բոլոր մասնակիցները պետք է բավարարեն Դրամաշնորհային ծրագրի գործառնական ձեռնարկի պայմաններին և առաջնորդվեն դրանում բերված ընթացակարգերով ու պահանջներով՝ հաշվի առնելով սույն հայտարարությամբ սահմանված պայմանները։
Հետևյալ հղումներով կարող եք ներբեռնել Դրամաշնորհային ծրագրի  Գործառնական ձեռնարկը , Հայտաձևը և  Բյուջեի ձևանմուշը։
«Համաֆինանսավորվող դրամաշնորհներ»-ի ծրագրին դիմելու համար հայտերն անհրաժեշտ է ներկայացնել [email protected] էլ. փոստի հասցեով՝
մինչև 2021թ-ի հուլիսի 18-ը, ժ. 23։59 (Երևանի ժամանակով)։
Ծրագրի վերաբերյալ առավել մանրամասն տեղեկություններ տրամադրելու նպատակով բոլոր հետաքրքրված թեկնածուների համար կկազմակերպվեն նաև նախնական  տեղեկատվական հանդիպումներ, մասնավորապես՝
• Հունիսի 23-ին, ժամը 16:00 – ք․ Գյումրի, Գայի 1՝ Գյումրու տեխնոլոգիական կենտրոն,
• Հունիսի 28-ին, ժամը 14:00 – ք․ Վանաձոր, Շինարարների 12՝ Վանաձորի տեխնոլոգիական կենտրոն,
• Հուլիսի 2-ին, ժամը 15:00 – ք․ Կապան, Բաղաբերդի 28՝ Հայաստանի ազգային պոլիտեխնիկական համալսարանի Կապանի մասնաճյուղ:
Հնարավոր այլ հանդիպումների կամ ծրագրի ներքո կազմակերպվող միջոցառումների մասին կարող եք տեղեկանալ նաև ՁԻՀ-ի ֆեյսբուքյան էջից՝

Regional Matching Grants Competiotion
Enterprise Incubator Foundation announces NEW CALL for the Regional Matching Grants competition, in the scope of the "Matching Grants" Program implemented with the assistance of the RA Government, RA Ministry of High-Tech Industry and the World Bank.
The Grant Program aims at assisting IT and High Tech companies and teams operating in the regions (when the company is located at least 50km from Yerevan) to develop their innovative products and solutions, as well as to direct them to promote traditional sectors of the economy.
The amount of co-financing provided by the Grant program in the scope of this announcement should not exceed 7.800.000 AMD.
In the scope of Regional Matching Grants competition grant will be provided in amount of 85% of the presented project budget, the remaining 15% should be company’s co-financing.
In the scope of this announcement duration of the project is 6 months.
All participants should meet the conditions of the Grant Project Operational Manual and be guided by the requirements set forth in it, considering this announcement’s conditions.
By the following links you can download the Project   Operation Manual, Application and  Budget forms.
Applications for the Matching Grants program must be submitted to [email protected] until July 18, 2021, 23:59 (Yerevan time).
Preliminary information sessions will be organized for all interested candidates to provide detailed information about the Program, particularly:
• June 23, 2021 Gyumri – Gyumri Technology Center, 1 Gayi str.;
• June 28, 2021 Vanadzor – Vanadzor Technology Center, 12 Shinararneri str.;
• July 2, 2021 Kapan – Kapan branch of the National Polytechnic University of Armenia, 28 Baghaberd str..
Information about all other possible meetings or events organized under this program, you can find out on the Facebook page of the Enterprise Incubator Foundation: